platinum-natural.pl
platinum-natural.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Aceton kosmetyczny, czyli jak ściągnąć żelowe paznokcie?

Autor: Ricky Admin

Wszyscy możemy się zgodzić, że żelowy lakier do paznokci jest jednym z cudów świata piękna i urody. Manicure, który pozostaje wolny od pęknięć co najmniej pięć razy dłużej niż zwykły lakier - jak go można nie kochać? No cóż, jest jeden minus. Kiedy chcesz usunąć kolor utwardzany promieniami UV, nie możesz po prostu przeciągnąć nasączonym bawełnianym patyczkiem po opuszkach palców i obserwować, jak znika on w mgnieniu oka. Niestety na koniec zdrapujesz lakier kawałek po kawałku, zostawiając swoje paznokcie w strasznym stanie. Jednak jest lepszy sposób na zmycie lakieru ze swoich paznokci bez naruszenia ich struktury.

aceton i paznokcie

Niezależnie od metody, której używasz, najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, zdejmując lakier żelowy z paznokci, jest to, że zmywacz musi zawierać aceton kosmetyczny w co najmniej 98%, tak aby był wystarczająco silny, aby rozpuścić polimery w lakierze.

Napełnij małą szklaną miskę (wystarczająco dużą, aby zmieściły się w niej opuszki palców) acetonem i umieść ją w większej misce wypełnionej gorącą (ale nie wrzącą) wodą. Gdy aceton kosmetyczny się rozgrzewa, użyj pilnika do paznokci, aby wypolerować górną warstwę lakieru i spiłować górną część paznokcia, aby złamać "uszczelnienie" lakieru na krawędzi. Wybierz taki gadżet, który będzie odporny na działanie acetonu. Dzięki temu będziesz mogła wykorzystać go wielokrotnie.

Namocz paznokcie, jedną ręką na raz, w acetonie kosmetycznym, na około 15 minut. W tym czasie można zaobserwować, jak lakier zaczyna się uwalniać. Następnie użyj patyczka, aby delikatnie usunąć lakier wokół skórek. Jeśli jest taka potrzeba, mocz paznokcie dłużej. Na koniec dokładnie opłucz ręce w wodzie i zastosuj olejek do skórek. Aceton kosmetyczny może ją trochę wysuszyć, więc będzie potrzebowała odpowiedniego nawilżenia.

Czy ta metoda działa? Tak, ale paznokcie należy długo moczyć, zwłaszcza jeśli lakier ma intensywny kolor. Pamiętaj, aby uważać na aceton kosmetyczny w przypadku skóry wrażliwej, może on ją poważnie podrażnić.

Istnieje również inna metoda na usunięcie żelu z paznokci. Co prawda, jest nieco podobna do poprzedniej, lecz nie wpływa aż tak negatywnie na stan płytki i skóry. Zacznij od wycięcia dziesięciu kwadracików z folii aluminiowej oraz wypolerowania paznokci. Następnie namocz bawełniany wacik w acetonie kosmetycznym i przetrzyj nim paznokieć, przez chwilę trzymaj w miejscu i owiń wcześniej przygotowaną folię wokół paznokcia. Powtórz tę czynność przy każdym paznokciu i odczekaj 15 minut, aby aceton mógł zadziałać. Na sam koniec wyczyść obszar wokół skórek i nawilż swoje dłonie.

Czy to działa? Oczywiście. Ponadto sposób ten nie podrażnia całej skóry rąk, jak może być przypadku pierwszej, wymienionej metody. Jedynym minusem jest to, że ciężko utrzymać folię na swoim miejscu, samodzielnie owijając każdy paznokieć.


UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Emilia
Aceton należy używać zgodnie z instrukcją. Nie wolno wdychać oparów. Uważajcie w trakcie zabiegów.