platinum-natural.pl
platinum-natural.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Akcesoria do manicure

Autor: Ricky Admin

Wysokiej jakości akcesoria do manicure są istotną częścią pracy dobrej kosmetyczki. Poza tym niektóre z nich służą nie tylko do profesjonalnego wykonywania manicure, a także do samodzielnego użytkowania w domu. W jakie akcesoria warto więc się zapatrzeć? Na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Szereg porad i wskazówek przedstawiamy poniżej.

Obcinacz do paznokci

Dobre obcinaczki muszą być mocne i ostre, ponieważ krawędzie ściskają się względem siebie, równo obcinając paznokieć. Źle dobrane mogą szybko pęknąć lub – co gorsza – nieprawidłowo ucinać paznokieć. Poza tym obcinaczki powinny być małe i kompaktowe, a także łatwe w obsłudze, aby każdy mógł z nich swobodnie korzystać.

Nożyczki do paznokci

Zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu, dostępne akcesoria do manicure przede wszystkim zawierają niewielkich rozmiarów nożyczki do paznokci. W zestawie do manicure z więcej niż jednym nożyczkami, nożyczki do paznokci są nożyczkami z najdłuższym i najszerszym typem ostrzy. Nożyczki w porównaniu z cążkami zapewniają gładkie cięcie przy bardzo małym ryzyku uszkodzenia paznokci. Gdy są dobrze wykonane i właściwie używane, nie stanowią żadnego zagrożenia. Nożyczki mają jednak ruchome części, które wymagają sporadycznego smarowania i dezynfekowania.

manicure

Cążki do paznokci

Narzędzie to wygląda jak szczypce lub nożyce do cięcia drutu, ale nic bardziej mylnego. Cążki do paznokci mają kształt prostych lub wklęsłych ostrzy. Stal, z której są wykonane, nie jest tak twarda, jak dla obcinaczy do paznokci, ponieważ krawędzie muszą być szlifowane ręcznie, aby wyostrzyć i stworzyć lukę między ostrzami. Miękka stal nie ma wpływu na wydajność, ponieważ stal jest hartowana, aby zwiększyć jej wytrzymałość.

Pilnik do paznokci

Wcześniej wymienione akcesoria do manicure należą bez wątpienia do najważniejszych, wystarczy dodać do nich odpowiedni pilnik do paznokci, aby zyskać cały komplet przyborów, które pozwolą utrzymać nasze paznokcie w dobrym i schludnym stanie. Rodzaje pilników do paznokci:

- Pilniki metalowe

Niestety nie cieszą się one największą popularnością, przez to, że mogą niekorzystnie wpływać na kondycję paznokci. Jednak dobrze wykonane metalowe pilniki nie uszkodzą jego tekstury, a będą służyć latami. Są one bowiem łatwe w czyszczeniu i bardzo wytrzymałe. Metalowe pilniki do paznokci są przydatne w przypadku twardych i grubych paznokci.

- Pilniki szklane

Narzędzie to zapewnia najlepsze działanie, ponieważ nie niszczy paznokci. Modelowanie paznokci szklanym pilnikiem nie zaszkodzi im, ponieważ włókna paznokci są piłowanej do gładkiej krawędzi w obu kierunkach. Ponieważ szkło nigdy nie wchłonie wilgoci i nie rozwinie się na nim rdza, a faktura nigdy się nie zużyje, pilniki te są doskonałe do profesjonalnego użytku i idealne do sterylizacji. Dobrze wykony szklany pilniczek ma grubość 3 mm lub więcej. Imitacje są znacznie cieńsze, przez co łatwiej ulegają zniszczeniu. Ze względu na swoją trwałość, szklane pilniki do paznokci to najczęściej i najchętniej używane akcesoria do manicure przez rekomendowane salony kosmetyczne.

Radełko do paznokci

Warto w swojej kosmetyczce posiadać akcesoria do manicure wielofunkcyjne, czyli takie, które mogło pełnić kilka funkcji, przez co świetnie nadają się do zabrania w podróż. Jednym z nich jest radełko do paznokci, przeznaczone do wycinania i odsuwania nieestetycznie wyglądających skórek. Może być również używane do czyszczenia paznokci.


Źródła:
 https://charmbeauty.pl/pl/c/Akcesoria-do-manicure-i-pedicure/18 - Sklep z akcesoriami kosmetycznymi
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon