platinum-natural.pl
platinum-natural.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Praca położnej

Autor: Ricky Admin

Położna jest pracownikiem służby zdrowia, który opiekuje się kobietami w procesie ciąży. Położna jest starożytnym i szanowanym zawodem, którego historia sięga czasów biblijnych. W starożytności położna była uważana za jeden z niewielu zawodów dla kobiet, a praktycy tej sztuki byli czczeni przez wiele różnych społeczeństw. W wielu starożytnych kulturach zakładano, że kobiety praktykujące medycynę miały duchową więź, która dawała im specjalne uprawnienia.

Co robi położna?

Dziś położne oferują pomoc swoim pacjentkom na całym świecie, podczas całego procesu ciąży. Wiele położnych pracuje także ze stałymi klientkami, które są już matkami, ponieważ kształci je w okresie po porodzie. Większość położnych specjalizuje się w ciążach niskiego ryzyka, szczególnie dla tych przyszłych matek, które wybierają poród w domu. Jeśli ciąża niesie ze sobą powikłania lub jest uważana za obarczoną wysokim ryzykiem, lekarz skieruje kobietę do szpitala. Wiele przyszłych matek decyduje się na wizytę położnej, ponieważ ich usługi są często tańsze, ale bardziej osobiste niż tradycyjna opieka medyczna. Inne kobiety, które oczekują dziecka, wybierają położnictwo jako spokojną i duchową alternatywę dla nowoczesnych zachodnich metod porodu.

położna i ciężarna

Jako świadczeniodawca opieki zdrowotnej, położna zajmuje się każdym aspektem ciąży kobiety, w tym opieki prenatalnej i porodem. Ona zazwyczaj spotyka się z kobietą na wczesnym etapie ciąży, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące porodu i rozwiązać wszelkie wątpliwości, jakie może mieć przyszła matka.

Podczas porodu położna pomaga matce w znalezieniu wygodnej pozycji porodowej i zachęca do takich działań jak kąpiele pod prysznicem, kołysanie, opieranie się na kulach porodowych i chodzenie wokół, aby kobieta była bardziej rozluźniona. Położne są szkolone, aby rozmawiać z rodzącą kobietą i rozumieć jej potrzeby oraz pozostałych członków rodziny.

Są też położne, które są certyfikowane jako pielęgniarki-położne i mogą zaoferować pewne interwencje medyczne. Niektóre certyfikowane pielęgniarki-położne są przeszkolone w zakresie elektronicznego monitorowania płodu i mogą podawać leki pobudzające pracę oraz leki przeciwbólowe. Ważne jest, aby matka w ciąży z góry wiedziała, jaki rodzaj szkolenia ma jej położna i jaki rodzaj usług medycznych może wykonywać (lub on).

Jak wygląda miejsce pracy położnej?

Wiele położnych twierdzi, że jedną z najbardziej satysfakcjonujących części ich pracy jest możliwość pomocy ludziom w rodzeniu w domu. Ponieważ położne często podróżują z domu do domu, aby pomóc klientkom, miejsce pracy może być przejściowe.

Miejscem pracy położnej jest zazwyczaj dom klienta, ale niektóre położne pomagają również lekarzom przy porodzie w warunkach szpitalnych. Pracując w szpitalu, położne pracują na zlecenie lekarza i często współpracują z dyrektorem medycznym w celu zapewnienia pacjentkom opieki.


Źródła:
 http://www.heget.pl/ - Szkoła rodzenia
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon