platinum-natural.pl
platinum-natural.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u psychologa?

Autor: Ricky Admin

Być może jest ci trudniej wstać z łóżka rano? A może zauważasz, że nie jesteś tak towarzyski, jak kiedyś? Niezależnie od tego, z jakimi problemami masz do czynienia, być może próbowałeś rozwiązać je sam lub miałeś nadzieję, że same odejdą, ale nadal masz problemy i nic, czego się nie próbowało, nie zadziałało. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, być może nadszedł czas na wizytę u psychologa? Często zdarza się, że ludzie są trochę zdenerwowani pierwszą wizytą u tego specjalisty. Jednak nie możesz pozwolić, aby Twój niepokój uniemożliwił Ci otrzymanie pomocy. Uzyskanie odpowiedzi na często zadawane pytania może ułatwić Ci nieco podejście do pierwszej wizyty.

Skąd mam wiedzieć, czy powinienem spotkać się z psychologiem?

psycholog

Dobry czas na szukanie pomocy u psychologa jest wtedy, kiedy czujesz się przytłoczony, nie jesteś w stanie poradzić sobie sam i jesteś zmotywowany do pracy z profesjonalistą, który może Ci pomóc przezwyciężyć Twoje problemy. Inne objawy to doświadczanie poważnych i trwałych traum, które zakłócają zdolność do funkcjonowania w pracy, domu, szkole lub w środowisku społecznym.

Jak znaleźć psychologa?

Psychologowie oferujący usługi z zakresu zdrowia psychicznego pracują w wielu różnych środowiskach, w tym w prywatnych gabinetach lekarskich, szpitalach, środowiskowych ośrodkach zdrowia, szkołach i na uczelniach wyższych. Istnieje kilka sposobów na zlokalizowanie psychologa. Możesz poprosić przyjaciela lub członka rodziny o rekomendację jakiegoś specjalisty lub możesz również uzyskać skierowanie od jednego z lekarzy. Alternatywnie, możesz również skorzystać z wyszukiwarki online.

Jak psycholog może pomóc?

Psycholog pomaga, oferując psychoterapię, znaną również jako terapia zajęciowa. Psychoterapia najczęściej odbywa się indywidualnie, ale może również obejmować terapię grupową w zależności od kwestii, nad którymi chcesz pracować. Techniki stosowane przez psychologów do pomocy zależą od ich orientacji teoretycznej - rodzaju terapii, do której są przeszkoleni. Dwa najpopularniejsze rodzaje terapii to terapia poznawczo-behawioralna i psychodynamiczna. Niezależnie od orientacji psychologa, stworzy on lub ona bezpieczne miejsce, w którym będziesz czuł się komfortowo badając samozniszczące wzorce zachowań. Twój psycholog będzie współpracował z Tobą w celu opracowania zdrowych sposobów radzenia sobie z Twoimi problemami, tak abyś mógł osiągnąć swoje cele i mógł mieć bardziej udane relacje osobiste i zawodowe. Psycholog przeprowadza również testy psychologiczne, aby uzyskać lepszy wgląd w bariery, które mogą uniemożliwiać osiągnięcie pełnego potencjału.

Na przykład, ktoś może poszukać testu psychologicznego w celu ustalenia, czy ma trudności z przyswajaniem wiedzy. W kilku stanach poza psychoterapią i testami psychologicznymi psychologowie przepisują również leki. Czy terapia działa? Badania naukowe wykazały, że terapia jest skuteczna w łagodzeniu wielu problemów. Czasami psychologowie koordynują również leczenie z innymi pracownikami służby zdrowia, aby uwzględnić w nim leki. Kluczem do skutecznej terapii jest współpraca między Tobą a Twoim psychologiem. Twój psycholog będzie oferował wsparcie i poradnictwo, ale musisz wykonać pracę, która obejmuje otwartą komunikację i chęć rozważenia i przećwiczenia bardziej adaptacyjnych sposobów radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami.


Źródła:
 http://pracownia-psychoterapii.pl/ - Poznańska Pracownia Psychoterapii
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon