platinum-natural.pl
platinum-natural.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Rok przerwy od nauki - porady dla rodziców

Autor: Ricky Admin

Rok przerwy po zakończeniu technikum lub liceum, a przed wyborem kierunku studiów to wspaniała okazja dla młodych ludzi, aby poszerzyli swoje horyzonty, zobaczyli świat i zdobyli cenne doświadczenie życiowe. Jednak dla rodziców perspektywa pożegnania syna lub córki, wyruszających w podróż dookoła świata, zamiast kształtowania swojej wiedzy na studiach, może być zniechęcającą perspektywą. Niezależnie od tego, czy martwisz się o to, w jaki sposób Twój syn lub córka spożytkuje swój rok przerwy, będzie zarządzać swoimi pieniędzmi, czy też zachowa bezpieczeństwo podczas podróży, naturalną rzeczą jest to, że będziesz niepokoić się o jego losy. Poniższe porady dla rodziców warto dokładnie przeanalizować, aby zrozumieć, że rok przerwy od nauki nie musi być rokiem straconym dla Twojego dziecka.

Zaangażuj się w przygotowanie do wyjazdu

Wbrew pozorom porady dla rodziców, których dziecko zdecydowało się na kilkumiesięczny odpoczynek od zajęć szkolnych, po zdanej maturze nie dotyczą zmuszania młodego człowieka do podjęcia nauki na studiach. Najlepszą radą jest zaangażowanie się w przygotowanie dziecka do podróży. chłopiec upełnie naturalne jest to, że będziesz się martwić, ale poświęcenie przygotowaniom i planowaniu jest dobrym sposobem na złagodzenie własnych lęków. Pamiętaj, że Ty, jako dorosła osoba doskonale wiesz, jak zarządzać pieniędzmi, jak zakładać konta bankowe lub znaleźć pracę, dlatego podziel się tymi informacjami ze swoim dzieckiem. Zanim się wyprowadzi, zaznacz wszystkie pozycje na wcześniej sporządzonej liście kontrolnej, dzięki czemu zmartwienia będą Ci mniej dokuczać.

Obawy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa

Jedną z największych trosk rodziców o ich dzieci podróżujące za granicę jest kwestia zdrowia i bezpieczeństwa. Podróżującym i ich rodzicom zalecamy przestrzegać pewnych zasad, które mogą uchronić przed potencjalnym zagrożeniem w każdym miejscu, do którego jedziemy, a także dokonywania oceny ryzyka.

Pozostań w kontakcie podczas pobytu za granicą

Po wyjeździe za granicę jednym z głównych problemów jest kontakt. Jednak dzięki internetowi utrzymywanie stałego kontaktu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ważne jest, aby był on regularny, a także, abyś nie naciskał na codzienne wielogodzinne rozmowy. Musisz pozwolić dziecku na samodzielne rozpoczęcie nowego etapu życia.

A co z nauką?

Niepokój rodziców budzi także strach o wykształcenie dziecka. Zdana matura daje wiele możliwości, lecz ukończenie studiów oferuje ich znacznie więcej. To, że Twoje dziecko zdecydowało się na rok przerwy, nie znaczy, że jego ścieżka kariery zawodowej legła w gruzach. Studia może rozpocząć w każdym momencie swojego życia. Poza tym rok przerwy to świetny czas na odkrycie swoich zainteresowań i talentów, które pomogą sprecyzować młodemu człowiekowi plany na przyszłość.

Podsumowując, powyższe porady dla rodziców naprawdę warto zastosować u siebie, nie tylko, dlatego, aby dać szansę swojemu dziecku na usamodzielnienie się, ale także dla własnego dobra i spokoju. Szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko - powiedzenie to jest aktualne zarówno, kiedy maluch ma kilka miesięcy, a także, gdy opuszcza rodzinny dom i dorasta. Mamy nadzieję, że przestawiane porady podniosą na duchu zmartwionych rodziców.

Źródła:
 http://www.malyindywidualista.com.pl/porady-dla-rodzicow - Porady, wskazówki, informacje i pomoc psychologiczna
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon