platinum-natural.pl
platinum-natural.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Depilacja woskiem

Autor: Ricky Admin

Decydując się na depilacje woskiem usuwa się włosy z cebulkami i górnej warstwy martwych komórek skóry, co jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Dzięki temu odrastające włosy mogą być bardziej miękkie niż byłyby w przypadku golenia, ponadto są też często mniej zauważalne.Depilacja woskiem jest szybka, stosunkowo bezbolesna, gdy jest wykonywana prawidłowo,długotrwała i niedroga, zwłaszcza, jeśli rezerwuje się spotkania w większych ilościach.Prawie wszystkie salony oferują regularne woskowanie, dzięki temu, że włosy stają się delikatniejsze nie dochodzi do wrastających włosków.

Chcąc uzyskać jak najlepsze rezultaty depilacji woskiem nie powinno przycinać przed umówioną wizytą włosów zbyt krótko. Depilacja powinna odbywać się regularne, co 4 – 6 tygodni, aby osiągnąć pożądane efekty.

twarz kobiety

By odpowiednio przygotować się do depilacji woskiem można skorzystać z kilku cennych wskazówek. Najważniejszą z nich jest przyjście na mówioną wizytę w gładkich, luźnych, wygodnych majtkach, które zapobiegną tarciu a co za tym idzie możliwym podrażnieniom skóry. Ponadto w gorące, a nawet chłodne dni najlepiej ubrać luźne ubranie. Zaleca się również, aby przed wizytą w salonie pominąć płyny lub produkty oleiste, ma się wtedy najlepszą szansę na gładkie, bezproblemowe woskowanie.

Czas trwania sesji woskowania może różnić się w zależności od salonu, ale jeden obszar może się wahać od 20 do 40 minut. Przy rezerwacji wizyty najlepiej jest zarezerwować sobie trochę więcej czasu.

Dla wielu osób największą obawą jest ból, którego można doświadczyć w trakcie depilacji woskiem. Regularne woskowanie, (co cztery do sześciu tygodni) może pomóc zminimalizować ból. Im więcej takich sesji się odbędzie, tym włosy będą stawały się coraz cieńsze a co za tym idzie,odczuwalny ból będzie znacznie mniejszy. Kolejną wskazówką jest unikanie kofeiny i nie stosowanie wcześniej żadnych środków przeciwbólowych (jak na ironię mogą sprawić, że będzie się bardziej wrażliwym).

Coraz więcej salonów ma innowacyjne oraz nietypowe sposoby na uwolnienie gromadzącego się napięcia oraz zrelaksowania swoich klientów. Mogą oni skorzystać między innymi z miękkich zabawek do odprężenia, które mogą zdziałać cuda. Ponadto głębokie oddechy oraz ulubiona muzyka jest w stanie w znaczący sposób odprężyć wiele osób.

Profesjonalne wykonywanie zabiegów woskowania daje gwarancję, że ​​włosy będą usuwane we właściwy sposób, bez ich rozrywania (strzyżone włosy powodują niechlujny efekt). Specjaliści są przeszkoleni, aby upewnić się, że włosy zostaną usunięte przy minimalnych szansach na ich zerwanie, a profesjonalne techniki zwykle minimalizują szanse na wrastanie włosków.


Źródła:
 http://lavender.com.pl/depilacja-woskiem/ - Studio Urody w Krakowie
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon