platinum-natural.pl
platinum-natural.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Henna pudrowa na brwi

Autor: Ricky Admin

Henna pudrowa była używana już w czasach starożytnych, głównie do farbowania włosów lub skóry. Dziś jest tak samo popularna, jak przed wiekami. Miliony kobiet używa jej do farbowania brwi, zarówno w domu, jak i w salonach kosmetycznych. W porównaniu do syntetycznych barwników do brwi henna pudrowa jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych. W jej składzie znajdziemy m.in. lawsonie, barwnik naturalnego pochodzenia.

dziewczyna

Czy do nakładania henny na brwi potrzebne jest specjalne szkolenie? Nie, jednak warto stosować się do pewnych zasad, które uchronią nas przed uzyskaniem nierównych lub zbyt przerysowanych brwi. Profesjonalne szkolenie zazwyczaj obejmuje tematy związane z geometrią brwi. Dzięki temu kosmetyczki dobrze wiedzą, jaki kształt brwi jest najbardziej odpowiedni do danej klientki, jej owalu twarzy, cery, a także oczu.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów barwnik należy nakładać raz na dwa lub trzy tygodnie. Ze względu na ich szybki cykl życia, brwi należy regularnie. W tym celu możesz użyć tylko henny pudrowej lub zaopatrzyć się w kompletny zestaw do stylizacji i farbowania brwi. Przed nałożeniem gotowej mieszaniny ważne jest, aby przygotować do aplikacji barwnika. Trzeba zmyć wcześniej nałożony na nie produkt oraz dokładnie oczyścić obszar wokół nich. Dobrze jest również nałożyć krem lub wazelinę dookoła brwi. Dzięki temu przy wyjechaniu poza wyznaczone granice, szybko pozbędziesz się produktu. Kosmetyczki, które przeszły szkolenie z zakresu farbowania brwi henna pudrową zalecają także przed farbowaniem je wyregulować, aby w rezultacie wyglądały schludnie i estetycznie. Kiedy skończysz nakładanie henny na brwi, odczekaj około 20 minut. Czas możesz wydłużyć, jeśli zależy Ci na mocniejszym efekcie. Jednak robiąc to po raz pierwszy samodzielnie w domu, nie ryzykuj.

Organiczna henna pudrowa jest najlepszą opcją do barwienia brwi. Konwencjonalny proszek henna może zawierać fenylenodiaminę i inne toksyczne składniki, które niekorzystnie wpływają na wzrok. Przy prawidłowym stosowaniu ten naturalny barwnik utrzymuje się do siedmiu dni. Jedyną wadą jest to, że kolor ma tendencję do szybkiego zanikania. Jednak nadal jest trwalszy niż przy użyciu pomady lub kredki do brwi. Henna pudrowa może być również stosowana przez osoby uczulone na nadtlenek wodoru. Udowodniono również, że polepsza ona kondycję włosków brwi.

Cechą naturalnego barwnika jest to, że z jego pomocą można stworzyć każdy kształt brwi i niepotrzebne jest do tego szkolenie. Wystarczy poćwiczyć w domu, na początek z produktami mniej trwałymi, jak kredka, pomada lub cienie do brwi, aby nauczyć się nadawać swoim brwiom właściwy kształt. Henna pudrowa dostępna jest na rynku w wielu odcieniach. Jej kolor należy dopasować do koloru włosów. Za pomocą różnorodnych odcieni można uzyskać odpowiedni kolor dla: blondynek, rudowłosych i brunetek. A przy pomocy 2 dodatkowych koncentratów - bursztynu i grafitu, można stworzyć jeszcze szerszą paletę odcieni.


UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Justyna
Henna znakomicie podkreśla oczy i poprawia wygląd brwi.