platinum-natural.pl
platinum-natural.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Skuteczna redukcja cellulitu - naturalne metody

Autor: Ricky Admin

Cellulit wydaje się jednym z największych problemów, z którym muszą borykać się kobiety w dzisiejszych czasach. Istnieje wiele sposobów działających antycellulitowo, jednak nie wszystkie są skuteczne.

Większość źródeł jest zgodna co do tego, że cellulit pojawia się z powodu braku równowagi między tkanką łączną a tkanką tłuszczową w organizmie człowieka, ale istnieje wiele innych teorii na temat tego, co może powodować tę nierównowagę. Wydaje się, że hormony, dieta, styl życia i genetyka odgrywają pewną rolę. Poza tym największą szansę na pojawienie się cellulitu mają osoby z nadwagą. Jednak występuje on u nawet szczupłych kobiet.

Redukcja cellulitu naturalnymi metodami

Poniżej znajdują się naturalne środki zaradcze, które zostały wypróbowane przez setki kobiet i pochodzą z zaufanych źródeł. Dzięki nim redukcja cellulitu przebiegnie efektownie, Te sposoby są korzystne również z innych powodów, więc warto spróbować!

pomarańcze

Szczotkowanie ciała na sucho

Jest to jeden ze środków, na który ma żadnych naukowych dowodów potwierdzających jego działania, ale istnieje mnóstwo anegdotycznego poparcia. Szczotkowanie ciała na sucho stymuluje przepływ krwi i otwiera pory na skórze. Aby ta redukcja cellulitu działała, warto powtarzać ją codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Pamiętaj, że zarówno skóra, jak i szczoteczka powinny być całkowicie suche. Skóra musi być stymulowana i ożywiana, niepodrażniona ani czerwona. Najlepiej stosować w tym celu szczotkę z włosiem naturalnym.

Spożywanie żelatyny

Żelatyna wspomaga wzrost skóry, włosów i paznokci. Jest dobra dla stawów i może pomóc w ich regeneracji. Może poprawić trawienie, ponieważ w naturalny sposób wiąże się z wodą i pomaga w łatwiejszym przemieszczaniu się pokarmu przez przewód pokarmowy. Żelatyna jest doskonałym źródłem kolagenu, dlatego zalecana jest w walce z cellulitem. Żelatyna w dużej mierze składa się z aminokwasów - glicyny i proliny, których nie spożywamy wystarczająco. Aminokwasy te są potrzebne nie tylko do prawidłowego wzrostu skóry, włosów i paznokci, ale także do optymalnej funkcji immunologicznej i regulacji wagi. Jedna z teorii głosi, że ich spadek doprowadza do wzrostu cellulitu, ponieważ nie posiadamy niezbędnych elementów budulcowych dla zdrowej tkanki łącznej. Tak czy inaczej, jest to kolejny środek, który jest wart wypróbowania.

Masaż

Cellulit powstaje w powierzchownej powięzi, warstwie tkanki łącznej pod skórą, która zawiera komórki tłuszczowe. Powierzchowna powięź jest włóknista i z powodu bezczynności, urazów i niewłaściwych ćwiczeń, zrosty (tkanka bliznowata) w powięzi mogą przyczyniać się do powstania wiązanego lub falistego wyglądu skóry. Powierzchowna powięź nie tylko staje się bardziej włóknista, pogrubiona i szorstka, mniej elastyczna, ale może również przylegać do podstawowych struktur.

Jeśli chcesz, aby redukcja cellulitu zakończyła się sukcesem, stosuj wcześniej wymienione metody regularnie, a dodatkowo uczęszczaj na masaże antycellulitowe. Niektórzy terapeuci są w stanie wykonać masaż zwany terapią mięśniowo-powięziową, która wygładza warstwę tkanki łącznej. Pomaga również w przypadku niektórych rodzajów problemów mięśniowych i stawowych, które są związane z zaburzeniami równowagi w powięzi.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon